Nuo Kinijos iki Tibeto

Lu Jong Tao Te Ki

Iš naujo susigrąžinti jaunystę ir sveikatą dėka kinų ir tibetiečių praktikos – toks yra Lu Jong Tao Te Ki meistrų pažadas. Kalbame ne apie paviršutinišką sveikatos ir jaunystės susigrąžinimo metodą, bet apie praktiką, kuri įtakoja visus žmogiškosios prigimties lygmenis: kūną, emocijas ir protą.

Praktikuojančiąjam sugrįžta ne tik sąnarių ir raumenų lankstumas, bet ir tikrasis savęs, kitų ir pasaulio supratimas. Tą žada ši judesių praktika, su visu savo tūkstantmečių senumo metodo grakštumu ir subtilumu, ateinančiu pas mus iš Kinijos.

Praktika skirta sveikiems, ligotiems, terapeutams ir pacientams.

Esant poreikiui, galime pasiūlyti individualų seansą.

Praktika

Meistras Huan Žen Jiui kalbėjo, jog tas, kuris praktikuoja vieną valandą per dieną, palaiko savo sveikatą ir jaunystę, bei atitolina visas ligas. Tai – dalis profilaktikos. Jis taip pat teigia, jog jei žmogus lengvai ar netgi sunkiai serga ir jeigu jis praktikuoja šimtą dienų iš eilės po tris valandas per dieną, dingsta bet kokia liga: energija ki vėl harmoningai teka visu kūnu: visais organais, visomis ląstelėmis.

Praktika su meditacine muzika sukuria dvasinę ramybę, lengvumą, džiaugsmą, kurie palaiko ramų judesių ritmą.

Praktikavimas

Galima praktikuoti vienam, bet patariama praktikuoti su kitais. Iš tiesų mes manome, jog kuo didesnis dalyvių skaičius, tuo stipresnis ki laukas, jėgos laukas ir tai leidžia kiekvienam stipriau užmegzti ryšį su energija ki tiek išorėje, tiek savo viduje. Iš tiesų daug svarbiau yra užmegzti ryšį su savo pačių vidiniais pojūčiais, kurie gimsta praktikos metu, nei iš išorės mėgdžioti judesius kaip paprastoje gimnastikoje. Todėl kyla poreikis palaikyti vidinę dėmesio, susitelkimo, priėmimo ir atvirumo būseną, o tai būna daug lengviau, kai praktikuojame su kitais, nei vieni patys.

Tai, kas pasakyta, taip pat paaiškina, kodėl šioje praktikoje lengviau pajusti gyvybinę energiją, kuri, kaip aiškina kinų gydytojai, cirkuliuoja meridianais (energinėmis linijomis, išsidėsčiusiomis visame kūne), ir akupunktūriniuose taškuose, į kuriuos adatų terapijoje specialistai paprastai įveda gydomąsias adatas.

Judesiai atrodo lengvi ir paprasti, ir tuo pačiu sukuria lengvo, grakštaus šokio vaizdą. Jie leidžia atpalaiduoti bei atstatyti kūną ir protą.

Lu Jongas apjungia tradicinių praktikų sistemą: kūno, kvėpavimo ir meditacines technikas, kurių tikslas yra gyvybinės energijos ki sustiprinimas.

Egzistuoja kelios Lu Jongo formos: daoistų, budistų ir konfucinė.

Daoistų Lu Jongas

Leidžia žmogui gyventi darnoje su gamtos ritmais. Jis vis geriau suvokia pats save, o taip pat labai natūraliai integruojasi į kosminę tvarką su aiškiu ir ramiu protu.

Budistinis Lu Jongas

Tikslas yra savęs realizacija per prabudimą ir atjautą.

Konfucinis Lu Jongas

Skirtas gerinti etinio elgesio kokybę ir vystyti kilniąsias savybes, todėl kad žmogus, kuris elgiasi etiškai, daug darniau gyvena su kitais ir gamta.

Lu Jong Tao Te Ki visos trys formos taip sujungtos, kad nebereikia atsiversti nei į taoizmą, nei į budizmą, nei į konfucionizmą.

Akivaizdu, jog visos šios praktikos yra vienu metu terapinės, psichologinės ir dvasinės. Jų tikslas – ilgaamžiškumas ir pastoviai atnaujinama sveikata bei gerovė. Tai vyksta per energijų ėmimą, kuris transformuoja tą neapdorotą būseną, kurioje yra žmogus, į subtilų ir rafinuotą savęs suvokimą.

Yra ir kitas požiūris į Lu Jongą: dvi formos – nejudrumo ir judesių pavidalu. Nejudama forma, kai nėra išorinių judesių, tačiau dėka dėmesio ir kvėpavimo, nukreiptų į energijos ki cirkuliavimą, kūnas harmonizuojamas iš vidaus; protas, mintys ir emocijos taip pat įgauna pusiausvyrą ir sustiprėja. Judesiai prisideda prie kvėpavimo ir dėmesio.

Lu Jongo pagal meistrą Huan Žen Jiui specifika

Tam, kad įvaldytume Ciguną ar Taiči, mums prireiktų mėnesių, netgi metų, o Lu Jongas Tao Te Ki yra jų forma, kurios galima išmokti per savaitgalį, nereikia ilgų treniruočių, kad pastebėtumėm poveikį: praktikuojantysis jį pajunta jau nuo paties pirmojo seanso!

Metodas iš karto daro poveikį kūnui ir protui, nes turime reikalą su pilna psichofizine praktika, kuri judėjime arba nejudrioje, nuo pat pirmojo karto įjungia koncentraciją , bei trečią elementą – sugebėjimą vizualizuoti.

1. Kūno praktika

Mes praktikuojame lėtus, net labai lėtus judesius, tipiškus kai kurioms kinų ar tibetiečių gimnastikos formoms, kurios padeda išlaikyti ypatingą buvimą ir kūno suvokimą ir leidžia subtiliai pajusti šią energiją ki tiek pačiame kūne, tiek ir aplink jį. Judesiai kaitaliojasi nuo atsipalaidavimo prie raumenų įtempimo, todėl juos gali praktikuoti vaikai, suaugę ir pagyvenę žmonės.

Juos net įmanoma praktikuoti lovoje sergant, nes vienas iš principų yra: „Kokia bebūtų tavo padėtis, tu gali pradėti ten, kur gali pradėti...“ Kai kurie gali pradėti tik nuo labai lengvų pirštų judesių , net ir to pakanka pradėti Lu Jongą Tao Te Ki, o po to palaipsniui vystytis pasiekiant vis didesnį sugebėjimą naudotis savo kūnu.

2. Proto mobilizacija, koncentracija

Ir čia taip pat – kiekvienas pradeda taip, kaip gali. Tie, kurių sugebėjimas koncentruotis nedidelis, pradeda nuo mažo ir po truputį vysto savo koncentraciją iki neįtikėtinai stiprios.

Kai kurie pratimai yra meditaciniai ir praktikuojami nejudroje: meditacija sėdint, stovint arba gulint. Lu Jongą Tao Te Ki charakterizuoja būtent greitas sugebėjimo koncentruotis išsivystymas, kuris veda prie energijos tekėjimo pajautimo.

3. Kvėpavimas

Lu Jonge Tao Te Ki mes kvėpuojame visiškai natūraliai. Mes neatliekame kvėpavimo pratimų! Pasiūlymas: tegu jūsų kvėpavimas būna natūralus, ramus, švelnus ir gilus. Dauguma žmonių įsivaizduoja, jog ki yra tapati orui. Iš tikrųjų energija ki yra ore, ir tradicinė kinų medicina, o taip pat patyrimas, mus moko, jog žmogus kvėpuoja ne tik plaučiais, bet visu kūnu. Mes žinome apie kvėpavimą per odą, bet Lu Jongo Tao Te Ki meistrai žino, jog egzistuoja kvėpavimas ki per akupunktūrinius taškus, kurių meridianuose yra šimtai.

Lu Jongo Tao Te Ki principas yra tas, kad mes įvedame energiją ki iš erdvės ir gamtos į kūną taip, kad ji tekėtų kūnu, o ypač visose tose vietose, kur ji užsiblokavo, o šie blokai pasireiškia per sutrikimus ir ligas. Kai energija vėl harmoningai teka meridianuose, mes jaučiamės esą geros sveikatos, pilni energijos ir gyvybinės jėgos, darnoje su savimi ir aplinka.